Wydarzenia

W związku z 20-leciem wojewódzkich funduszy w Polsce - krakowski Fundusz w ramach uczczenia jubileuszu w swoim regionie postanowił zrealizować liczne działania prezentujące współpracę z gminami, powiatami i innymi instytucjami z województwa małopolskiego.
Chcemy przez różne wydarzenia pokazać w jaki sposób zaangażowane przez Fundusz środki finansowe przekładają się na realną poprawę jakości środowiska w Małopolsce.

Jubileuszowe obchody 20-lecia rozpoczęliśmy udziałem w cyklicznie organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa Dniach Ziemi, podczas których prezentowana była oferta Funduszu zarówno dla dla instytucji, jak i dla indywidualnych mieszkańców Krakowa, którzy mogli skorzystać z licznych porad w zakresie skorzystania ze środków finansowych Funduszu.

Kolejnym wydarzeniem był Piknik Rodzinny na Błoniach, który odbył się 8 czerwca 2013 r. Oprócz licznych atrakcji dla dzieci odbywających się na scenie i na murawie Błoń, w namiotach wystawienniczych  zaprezentowane zostaną działania ekologiczne ponad 60 gmin, powiatów i innych instytucji z województwa małopolskiego.

19 czerwca w Warszawie zorganizowaliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami z pozostałych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, konferencję pod patronatm Prezydenta Rzeczypospolitej i happening przed Pałacem Staszica. 

W drugim półroczu zaplanowana jest eko-gala podczas której będziemy chcieli uhonorować osoby oraz instytucje, które przysłużyły się Małopolsce w obszarze ochrony środowiska.  

O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco.