100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018

100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018

31 sierpnia 2018 / Olga Kalińska

„100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018” – to ogólnopolskie przedsięwzięcie patriotyczno-ekologiczne, pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, które w niedzielę 9 września br. organizują Narodowy i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Akcja ma na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne jako wyrazu jednej z form nowoczesnego patriotyzmu.

Poprzez akcję sadzenia drzew, fundusze działające w ramach systemu finansowania ochrony środowiska w Polsce chcą podkreślić, że proekologiczne działania każdego z nas mają wymierne znaczenie, szczególnie takie codzienne czynności, jak segregacja i właściwa utylizacja odpadów oraz szacunek dla pięknej polskiej przyrody, w tym także otaczającej nas zieleni na ulicach, osiedlach, skwerach, czy w parkach.  

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie działając wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn i Zakliczyńskim Centrum Kultury zaprasza wszystkich w ten dzień od godz. 14.00 za zakliczyński Rynek. W ramach akcji „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018” zostanie zorganizowana konferencja proekologiczna „Współczesny patriotyzm – czyste środowisko”, na której wykład wygłosi Pani Barbara Nowak Małopolska Kurator Oświaty, uroczyste posadzenie „Drzewa Niepodległości” oraz od godz. 15.00 Eko-festyn, podczas którego m.in. będzie można dokonać wymiany butelek pet na sadzonki drzew, odwiedzić stoiska z tradycyjnymi potrawami, obejrzeć wystawę fotografii R. Michalczyk „Dwie Galicje”. Dla najmłodszych zaplanowano prezentacje artystyczne i animacje.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj