22 kwietnia – Dzień Ziemi

22 kwietnia – Dzień Ziemi

22 kwietnia 2024 / Agnieszka Wojnarowicz

Ziemia niejedno ma imię.

Ma też różne oblicza. Od tropikalnych lasów deszczowych i stepów po europejskie lasy liściaste i łąki, od lodowców po niezmierzone wody oceanów. Jest przede wszystkim dla nas matką. Matką, która chroni i karmi. Daje nam to, co niezbędne do życia: powietrze, wodę, żywność. Rozpieszcza pięknymi widokami, cudami natury, dzięki którym możemy odpocząć i nabrać siły do codziennej pracy.

Kojący szum morza, powiew rześkiego powietrza, uspokajająca zieleń lasów, radość błękitu nieba. To nieliczne z wielu podarunków, którymi obdarza nas na co dzień. Dziś, kiedy świętujemy dzień naszej planety, podziel się swoimi refleksjami oraz pomysłami na jej ochronę! Z tej okazji wprowadź do swojej codziennej rutyny kolejny ekologiczny nawyk, który będzie miał wpływ na ochronę środowiska w Twojej okolicy. Nie myśl, że to za mało. Nie zakładaj, że to i tak nic nie da, gdy większość ludzi postępuje inaczej.

Kropla drąży skałę, a dobry przykład inspiruje do działania. Twórzmy razem społeczeństwo, któremu nie jest obojętny los naszej Matki Ziemi!

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj