2,5 mln zł na doposażenie sprzętowe OSP w Małopolsce

2,5 mln zł na doposażenie sprzętowe OSP w Małopolsce

10 lutego 2023 / Tomasz Mażuchowski

2,5 mln zł trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych w Małopolsce i posłuży doposażeniu sprzętowemu jednostek w celu uskutecznienia ich działań na rzecz ochrony środowiska w naszym regionie.

 

10 lutego w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie umowę w tej sprawie zaprezentowali dr Kazimierz Koprowski, prezes zarządu Funduszu oraz nadbrygadier Piotr Filipek, Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.


Umowa na przekazanie 2,5 mln zł na wyposażenie sprzętowe OSP w Małopolsce


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, przy udziale Ministerstwa Klimatu i Środowiska, zawarł umowę na udostępnienie środków w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Część 2: Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Środki finansowe w kwocie 2,5 mln zł przeznaczone zostaną na udzielanie dotacji dot. realizacji przedsięwzięć polegających na doposażeniu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców regionu. Nabór wniosków rozpocznie się 13 lutego 2023 roku.

Środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazywane będą beneficjentom w formie refundacji.

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj