5 mln na poprawę jakości powietrza w Tarnowie

5 mln na poprawę jakości powietrza w Tarnowie

26 stycznia 2023 / Tomasz Mażuchowski

Ponad 5 mln zł na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych trafi wkrótce do Tarnowa! W ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie pomoże Gminie Miasta Tarnowa wesprzeć 215 beneficjentów w wymianie źródeł ciepła i poprawie efektywności energetycznej w zamieszkiwanych przez nich lokalach. Będzie cieplej, w mądry sposób oszczędnie i zdecydowanie bardziej ekologicznie!

 

Oficjalne podpisanie umowy pomiędzy WFOŚiGW w Krakowie oraz władzami miasta w Tarnowie odbyło się 25 stycznia w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślili, że możliwości, jakie daje program „Ciepłe Mieszkanie”, stanowią idealną okazję dla małopolskich gmin, by w ramach jednej inicjatywy zrealizować wiele cennych celów społecznych i środowiskowych. Jak zaznaczył Kazimierz Koprowski, prezes zarządu WFOŚiGW w Krakowie, są to okoliczności wręcz wymagające od każdej gminy zaangażowania i wykorzystania szansy stworzonej przez wyjątkową inicjatywę NFOŚiGW.

 

Ciepłe Mieszkanie - 5 mln zł dla Tarnowa


Wiele korzyści w jednym programie

Program „Ciepłe Mieszkanie” umożliwia objęcie wsparciem tych przedsięwzięć gminnych, które mają na celu wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawę efektywności energetycznej lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. Dzięki aktywnemu udziałowi gmin, mieszkańcy tych lokali podniosą komfort swojego życia, obniżą rachunki za ogrzewanie, a jednocześnie przyczynią się do bardziej skutecznej poprawy klimatu, a nawet ochrony zdrowia mieszkańców regionu.

Miliony złotych do wykorzystania

Dotacje, o które występują gminy do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, wykorzystywane są na przeprowadzenie termomodernizacji mieszkań w budynkach wielorodzinnych na terenie gminy. Intensywność dofinansowania zależna jest od kilku warunków, a wynosić może od 30 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych (nie więcej niż 37 500 zł na jednego beneficjenta). Wszystkie środki z programu „Ciepłe Mieszkanie” pochodzą z puli przeznaczonej na jego realizację przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: nasz region ma obecnie do wykorzystania niemal 63 mln zł, z których prawie 27 mln zł zostało już przyznane wnioskodawcom.

Podpisanie umowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki WOdnej z Gminą Miasta Tarnowa


Stwórzmy dobry klimat

Choć wymogi formalne są bardzo skonkretyzowane i wymagają precyzyjnego zaplanowania przedsięwzięć, z tygodnia na tydzień rośnie liczba wniosków składanych przez kolejne gminy na rzecz finalnych beneficjentów programu, czyli mieszkańców Małopolski. Warto zatem spieszyć się z przedłożeniem wniosku, aby jak najszybciej skorzystać z pomocy NFOŚiGW, a zarazem w pełni wykorzystać możliwości stworzone przez ten unikalny dotąd program pomocy, będący jednocześnie wyrazem realnej troski o środowisko naturalne w Polsce. Wspólnie możemy stworzyć naprawdę dobry klimat – tak dosłownie, jak i w przenośni!

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj