Nowy program na Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski
W wydarzeniu uczestniczył przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Piotr Skrzyniarz, Kierownik Zespołu Dotacji, zaprezentował Program Priorytetowy „Poprawa efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenach wiejskich”, przedstawiając możliwości wsparcia dla inwestycji realizowanych przez lokalne społeczności. Program ma przyczynić się do ograniczenia zużycia energii, poprawy jakości powietrza, zwiększenia komfortu cieplnego mieszkańców oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii. Ważnym elementem jest także likwidacja nieefektywnych źródeł ogrzewania wykorzystujących paliwa kopalne.
Więcej informacji o programie znaleźć można TUTAJ
Spotkanie stanowiło przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat działań wspierających rozwój małopolskich samorządów, efektywność energetyczną i budowanie bezpiecznych, nowoczesnych wspólnot lokalnych.
Fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego




