Briefing prasowy z NFOŚiGW i UMWM

Briefing prasowy z NFOŚiGW i UMWM

5 grudnia 2019 / Rusłana Krzemińska

5 grudnia br., w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odbył się briefing prasowy z udziałem Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Piotra Woźnego, Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierza Koprowskiego oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza.

Przedstawiono wysokość wsparcia finansowego WFOŚiGW w Krakowie w zakresie likwidacji niskiej emisji na terenie Małopolski oraz plany na dalszą walkę o poprawę jakości powietrza.

W latach 2012 – 2018 dotacja, jakiej udzieliliśmy beneficjentom Gminy Miasta Kraków wyniosła 61 089 739,16 zł. Razem z kwotą udzielonych przez nas pożyczek oraz dotacji
z NFOŚiGW dała sumę równą 206 696 166 zł
– wskazał Prezes WFOŚiGW w Krakowie Kazimierz Koprowski.

Prezes NFOŚiGW w Krakowie Piotr Woźny zaznaczył, że jeszcze dziś odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Metropolii Krakowskiej, aby ustalić kolejne działania w ramach  wsparcia gminy z tzw. obwarzanka w walce o czyste powietrze. Prezes Woźny podkreślił, że pieniądze na realizację Programu Rządowego Czyste Powietrze są zabezpieczone, należy jednak jak najszybciej zabrać się za inwentaryzację pieców w gminach, wciąż bowiem nie ma pełnej informacji na ten temat.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego od kilku lat włącza się w proces wymiany kotłów, angażując środki unijne – powiedział Wicemarszałek UMWM Tomasz Urynowicz. Środki te pozwalają pokryć znaczną część inwestycji związanych z wymianą nieekologicznych kotłów na nowe urządzenia emitujące wielokrotnie mniej zanieczyszczeń.

Dzisiejszy briefing wprost wskazał na fakt, że działania mające poprawić stan powietrza
w Małopolsce ruszyły pełną parą, Małopolska może liczyć na wsparcie z poziomów centralnego i samorządowego oraz że NFOŚiGW, WFOŚiGW w Krakowie oraz UMWM są gwarantem skutecznie realizowanych działań na rzecz poprawy jakości powietrza.

 

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange