Cenna współpraca WFOŚiGW z małopolskim Urzędem Marszałkowskim

Cenna współpraca WFOŚiGW z małopolskim Urzędem Marszałkowskim

15 września 2022 / Tomasz Mażuchowski

Kwotą niemal 361 tys. zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dofinansował III etap programu pn. „Sporządzenie projektu audytu krajobrazowego dla obszaru województwa małopolskiego”, który ogromnym nakładem pracy realizuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Umowę w tej sprawie podpisali 15 września Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Kazimierz Koprowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Praktycznie i ze wsparciem od trzech lat

Fundusz już po raz trzeci przyczynia się do tworzenia tego obszernego i niezmiernie szczegółowego dokumentu, który pomoże zadbać m.in. o obszary krajobrazu chronionego, ich rozsądne kształtowanie oraz precyzyjną dokumentację. W poprzednich edycjach programu WFOŚiGW w Krakowie przekazał na ten cel niemal 0,5 mln zł w latach 2020-2021. Zrealizowane prace pozwoliły stworzyć obszerną dokumentację, która już wykorzystywana jest w praktycznych zastosowaniach.

Szczególna odpowiedzialność – dla przyszłych pokoleń

Jak zgodnie podkreślali sygnatariusze umowy, troska o zasoby krajobrazowe Małopolski i liczne walory regionu stanowi element dbałości o dziedzictwo i tradycje narodowe, wymaga więc szczególnej uwagi oraz odpowiedzialności. Dzięki opracowaniu audytowemu, które ma charakter zarówno dokumentujący, naukowy, jak i rekomendacyjny – możliwe będzie precyzyjne planowanie działań bieżących oraz tych przyszłościowych. Dla nas i dla naszych następców.

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj