Dzień Ochrony Środowiska: dzieci wiedzą lepiej!

Dzień Ochrony Środowiska: dzieci wiedzą lepiej!

6 czerwca 2023 / Tomasz Mażuchowski

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska udaliśmy się dziś w nieodległą, lecz fascynującą podróż: gościła nas bowiem Szkoła Podstawowa nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie! 😊 To właśnie w jej wnętrzach spotkał się dziś świat bajek i wartościowej nauki – wspaniali młodzi ludzie, uczniowie szkoły, wzięli udział w specjalnych zajęciach edukacyjnych (z wyjątkowym gościem, który wzbudził w młodych uczniach szkoły mnóstwo radości i sympatii!).

Edukacja ekologiczna w Krakowie


Zajęcia dla uczniów przeprowadził tym razem… sam prezes zarządu(!) WFOŚiGW w Krakowie, Kazimierz Koprowski, w towarzystwie swoich współpracowników. Padło wiele ważnych pytań, udzielono wielu cennych odpowiedzi, udało nam się kilkoma wskazówkami zaskoczyć naszych młodych Przyjaciół Przyrody – ale nie to było najważniejsze.

Edukacja ekologiczna


Najważniejsze były miłe zaskoczenia. Okazało się bowiem, że cudowni młodzi ludzie, mimo że dopiero wchodzą w życie i zbierają w nim swe pierwsze doświadczenia, doskonale wiedzą, jak dbać o środowisko! Nie tylko znali odpowiedzi na wiele zadawanych im pytań, ale i chętnie sami dzieli się wiedzą, którą zdobyli w szkole i w domach.

Jest nam ogromnie miło, że mogliśmy zagościć w SP27, cieszymy się, że dzieci uczące się dziś w szkołach podstawowych tak doskonale znają metody dbania o środowisko naturalne i że przyroda jest bliska ich sercom już teraz. Dla przyszłości wróży to bardzo dobrze – rośnie nam rewelacyjne młode pokolenie! 😊

Edukacja ekologiczna

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj