Dzień Ochrony Środowiska: EKOPRACOWNIE dla Małopolski

Dzień Ochrony Środowiska: EKOPRACOWNIE dla Małopolski

6 czerwca 2023 / Tomasz Mażuchowski

Najskuteczniejszą metodą zdobywania wiedzy jest uczenie się poprzez doświadczanie. To co przeżyjemy lub stworzymy sami zostaje bowiem w naszych umysłach (i sercach) na lata. I właśnie tej wyjątkowo efektywnej metodzie nauczania dedykowany jest Program Regionalny Wsparcia Edukacji Ekologicznej. 5 czerwca, w Światowym Dniu Ochrony Środowiska, wręczyliśmy jedenastu placówkom edukacyjnym promesy na EKOPRACOWNIE. Już wkrótce będą w nich poszerzać swą wiedzę dziesiątki, setki, a potem i tysiące dzieci z całej Małopolski!


Ekopracownie - edukacja ekologiczna w Małopolsce


Program tworzenia EKOPRACOWNI, zainicjowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ma na celu stworzenie miejsc, w których już niedługo, później zaś przez kolejne pokolenia, młodzi ludzie uczyć się będą m.in. tego, jak dbać o środowisko naturalne, jak pomagać mu odzyskać dawny blask, a także jak zamieniać nieekologiczne źródła energii na odnawialne i przyjazne przyrodzie. Dowiedzą się przy tym, dlaczego właściwa gospodarka wodna ma tak wielkie znaczenie dla życia każdego z nas oraz czym jest zrównoważony rozwój, dokonywany z poszanowaniem darów natury.

Każda pracownia będzie inna, lecz wszystkie spełnią najważniejszy warunek: pomogą nam wspólnie zatroszczyć się o przyrodę – zarówno dziś, jak i w przyszłości. Na każdą przeznaczyliśmy po kilkadziesiąt tysięcy złotych, za które można stworzyć od podstaw niejedną wspaniałą inicjatywę. A że konkurs będzie ponawiany w kolejnych latach, możemy mieć nadzieję, że wkrótce cała Małopolska zaroi się od miejsc wartych odwiedzenia, kolejnych szkół, w których uczy się z przyjemnością i wspaniałych młodych ludzi, którzy troskę i dbałość o środowisko naturalne uznawać będą za coś oczywistego, a nie uciążliwego.

I tego sobie życzmy! 😊

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj