Hej Kolęda, Kolęda !!!

Hej Kolęda, Kolęda !!!

28 grudnia 2017 / Beata Wójcik

Tradycyjnie, jak co roku odwiedziła nas grupa małych kolędników z Jabłonki, która umiliła pracownikom Wojewódzkiego Funduszu świąteczny czas Bożego Narodzenia. Odśpiewali pastorałki oraz z góralską werwą złożyli życzenia: “Na scescie, na zdrowie, na to Boze Narodzynie, Coby sie wom dazylo, mnozylo kazde stworzynie!Coby sie wom darzyły kury cubate, gęsi siodłate. Cobyście mieli telo wołków kielo w dachu kołków. (…) Coby sie wom darzyły dzieci – kielo przy piecu śmieci. W kozdym kątku po dzieciątku, a na pościeli troje. Ino cobyście nie pedzieli, ze to ftore moje! (…) Coby wom nicego nie chybiało. Z roku na rok przybywało. A do reśty – cobyście byli scęśliwi i weseli. Jako w niebie janieli, haj!”

Zespołowi towarzyszył Pan Antoni Karlak – Wójt Gminy Jabłonka oraz Pan Janusz Haniaczyk – Kierownik grupy z Jabłonki, którzy podziękowali za gościnę oraz przyjęli życzenia od Zarządu i Pracowników Wojewódzkiego Funduszu.

Za kolędę dziękujemy i zapraszamy za rok !

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj