Informacja dla Beneficjentów Programu „Czyste Powietrze”

Informacja dla Beneficjentów Programu „Czyste Powietrze”

22 stycznia 2024 / Agnieszka Wojnarowicz

Szanowni Beneficjenci Programu „Czyste Powietrze”!

Zgodnie z otrzymanym komunikatem z NFOŚiGW informujemy, że finansowanie programu „Czyste Powietrze” i ciągłość jego realizacji są zagwarantowane podjętymi w ostatnim czasie decyzjami i działaniami. Jeszcze przez jakiś czas mogą występować opóźnienia w przekazywaniu środków, ale każda płatność dla beneficjentów zostanie zrealizowana.
W tym celu z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) uruchomiono już 200 mln zł na realizację najpilniejszych potrzeb programu. W ciągu najbliższych dni środki te trafią – za pośrednictwem szesnastu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej – do beneficjentów „Czystego Powietrza” oraz wykonawców działających w ramach 2) i 3) części programu (chodzi o prefinansowanie prac). Równolegle przygotowywane są kolejne wypłaty w ramach KPO.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wdrażający program „Czyste Powietrze”, wypracowały także systemowe rozwiązanie, które zagwarantuje niezakłóconą ciągłość programu. Do tego ma przyczynić się włączenie do budżetu „Czystego Powietrza” – obok pieniędzy z KPO – środków unijnych z programu FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko).

 

Obrazek z informacją dla beneficjentów programu "Czyste Powietrze"

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj