Inwestycja w oszczędzanie energii: koszt czy zysk?

Inwestycja w oszczędzanie energii: koszt czy zysk?

23 lutego 2023 / Tomasz Mażuchowski

Wymiana źródeł ciepła generuje realne oszczędności dla użytkownika na wielu poziomach. Nowe i nowoczesne piece zużywają mniej paliw, są bardziej wydajne, więc koszt ogrzewania domu czy ciepłej wody znacząco spada. Możliwość wymiany okien i drzwi wejściowych, docieplenie ścian, podłóg i stropów – na które program także pozwala – sprawia, że koszty ogrzewania domu ponownie mogą istotnie spaść. Mamy tu więc do czynienia z sytuacją, gdy program o charakterze ekologicznym – skupiony na ochronie środowiska – pomaga równocześnie podnosić komfort życia oraz istotnie zmniejszać wydatki na ogrzewanie domu i ciepłej wody użytkowej [fragment wywiadu „Gazety Krakowskiej” z Kazimierzem Koprowskim, prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie].

Czyste Powietrze, Ciepłe Mieszkanie, pożyczka JAWOR 2 - finansowanie działań na rzecz ochrony środowiska

Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadu oraz debaty dotyczącej oszczędzania energii w szerszym ujęciu, obejmującym spojrzenia i refleksje przedstawicieli samorządów, biznesu, środowisk naukowych oraz osób, które oszczędzanie energii i zasobów energetycznych traktują przede wszystkim jako metodę chronienia środowiska. Co mają do powiedzenia, czym uzasadniają swoje przekonania i jakie rozwiązania proponują? Wszystko to w materiale „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” – zachęcamy do lektury!

 

Aby przejść na kolejną stronę wydawnictwa udostępnionego poniżej, prosimy najechać kursorem na stronę i w lewym dolnym rogu odnaleźć strzałki pozwalające przeglądać plik PDF.

Czy warto oszczędzać energię_ Tak, ale trzeba to robić z głową! Debata _Dziennika Polskiego_ i _Gazety Krakowskiej

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj