Jak WFOŚiGW w Krakowie pomaga OSP?

Jak WFOŚiGW w Krakowie pomaga OSP?

2 lutego 2023 / Tomasz Mażuchowski

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wspiera jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w ich działalności na rzecz zapobiegania skażeniom środowiskowym i usuwania skutków zdarzeń stanowiących zagrożenie ekologiczne. Pomaga również zwiększyć efektywność ekologiczną budynków użytkowanych przez OSP. W tym roku strażacy po raz kolejny będą mogli skorzystać ze znanych już programów wsparcia, takich jak „Bezpieczny Strażak”, „Mały Strażak”, „Małopolskie Remizy” i in. I tym właśnie programom dedykowane było szkolenie instruktażowe, które odbyło się w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Dąbrowa Tarnowska - szkolenie OSPJakie programy dostępne będą dla strażaków ochotników w 2023 roku, na co będzie można pozyskać dofinansowanie, kiedy i w jaki sposób sporządzić dobrze uzasadniony wniosek o przyznanie dotacji lub preferencyjnej pożyczki – m.in. te zagadnienia towarzyszyły prelekcji i rozmowom w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Szkolenie zorganizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej przyciągnęło liczną grupę reprezentantów OSP, którzy uważnie zapoznali się z wystąpieniem Kazimierza Koprowskiego, prezesa zarządu WFOŚiGW w Krakowie. Mogli dowiedzieć się, jaka była skala wsparcia oraz liczba pozytywnie rozpatrzonych wniosków w roku 2022, a także poznać kwoty do rozdysponowania na najlepsze projekty o uzasadnionym efekcie ekologicznym w roku bieżącym.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się także z powiatowymi oraz wojewódzkimi programami wsparcia, które pełnią ważną rolę w rozbudowie mechanizmów zwiększania efektywności bojowej i bezpieczeństwa strażaków w czasie misji wymagających od nich podejmowania szczególnego ryzyka.

Więcej informacji na temat programów dotacji, dofinansowań oraz pożyczek inwestycyjnych na wyjątkowo korzystnych warunkach, które Fundusz oferuje w ramach wsparcia inicjatyw proekologicznych i klimatycznych, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, w zakładce „Oferta”: https://www.wfos.krakow.pl/oferta/.

Zapraszamy do wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska: razem tworzymy dobry klimat dla nas samych i dla przyszłych pokoleń!

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj