Kolejna tura rozmów o ograniczaniu niskiej emisji dla metropolii krakowskiej

Kolejna tura rozmów o ograniczaniu niskiej emisji dla metropolii krakowskiej

13 lutego 2020 / Anna Krakowska-Ostrowska

W środę, 12.02.2020r, w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, odbyło się drugie w tym roku spotkanie ze Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska dotyczące programów ograniczania niskiej emisji.

Z ramienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie obecni byli: dr Kazimierz Koprowski, Prezes Zarządu, dr Anna Biederman- Zaręba, Zastępca Prezesa Zarządu oraz Robert Bażela, Dyrektor Departamentu Pożyczek i Dotacji. Gościem spotkania byli także prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Piotr Woźny, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Tomasz Urynowicz, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju oraz Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Głównym tematem rozmów były projektowane modyfikacje w programie StopSmog, które mogą wejść w życie w najbliższym czasie. Projekt jest obecnie na etapie konsultacji publicznych, które potrwają do 19 lutego 2020r.  Przedstawiono także planowane uproszczenia zasad programu Czyste Powietrze. Usprawnienia mają na celu jeszcze większe włączenie się gmin metropolii krakowskiej w poprawę jakości powietrza i ograniczanie niskiej emisji.

osoby siedzą przy stole, jedna osoba przemawia

Metropolia Krakowska to stowarzyszenie, które ma na celu zacieśnienie współpracy i wykorzystanie potencjału 15 gmin– Krakowa i otaczających go: Biskupic, Czernichowa, Igołomi – Wawrzeńczyce, Kocmyrzowa – Luborzycy, Liszki, Michałowic, Mogilan, Niepołomic, Skawiny, Świątnik Górnych, Wieliczki, Wielkiej Wieś, Zabierzowa i Zielonek.

Więcej informacji znajdziesz także na portalu Powietrze Małopolska.

Fot. UMWM

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange