Kolejne umowy podpisanie – w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze

Kolejne umowy podpisanie – w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze

21 stycznia 2019 / Bartłomiej Widła

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w oparciu o podpisane w dniu 7 czerwca 2018 r. Porozumienia w sprawie realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze sukcesywnie wdraża przedmiotowy Program we współpracy m.in. z Ministerstwem Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 19 września 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach Programu.

Celem Programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. W ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze można otrzymać dofinansowanie zarówno na wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła na ekologiczne, jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

W styczniu 2019 roku WFOŚiGW w Krakowie rozpoczął kolejny etap wdrażania Programu. Po przeprowadzeniu serii szkoleń dla mieszkańców, poprzez prowadzenie punktów konsultacyjnych, obsługę tysięcy zainteresowanych osób – WFOŚiGW w Krakowie jest gotowy do podpisywania umów o dofinansowanie realizowanych w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na posiedzeniu w dniu 15.01.2019 r. podjął Uchwałę w sprawie udzielenia dofinansowania przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Przyznano dofinansowanie w formie dotacji, na łączną kwotę prawie 130 000,00 zł. Na podstawie rozpatrzonych wniosków zostały podpisane umowy o dofinansowanie.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange