Konferencja „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce” za nami!

Konferencja „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce” za nami!

12 grudnia 2019 / Rusłana Krzemińska

Zakończyliśmy trzydniową konferencję w Zakopanem pt. „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce” w ramach Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”, poddziałanie 1.3.3 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Razem z naszymi partnerami – Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Spółką Tauron oraz Geotermią Podhalańską – zadbaliśmy o to, aby przekazać zaproszonym samorządom z Małopolski informacje o podejmowanych działania na rzecz poprawy jakości powietrza i efektywności energetycznej , instrumentach finansowych wspomagających gminy oraz przedsięwzięciach antysmogowych, jakie podejmowane są w naszym województwie. Konferencja okazała się wspaniałą okazją do wręczenia Woj. Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odznaczenia przez Marszałka Woj. Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Misja Funduszu zakłada m.in. dbałość o edukację ekologiczną. Rocznie wspieramy ok. 50 projektów w tym zakresie, dlatego postanowiliśmy w sposób szczególny podziękować tym, którzy w minionym roku wykazali się wyjątkowymi pomysłem i skutecznością we wdrażaniu wśród dzieci i młodzieży postawy ekologicznej. Nagrody przyznaliśmy Stowarzyszeniu Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, Fundacji Dzieci w Naturę, Zespołowi Parków Krajobrazowych Woj. Małopolskiego, Towarzystwu na Rzecz Ziemi, Gminie Łącko, Powiatowi Tarnowskiemu, Nowotarskiej Telewizji Kablowej oraz Fundacji Horyzont360.

 

Prelekcje, zrealizowana wizyta studyjna w Geotermii Podhalańskiej oraz przyjemnie spędzony czas na rozmowach branżowych w kuluarach, dały okazję do szerokiej wymiany doświadczeń w zakresie tematyki konferencji.

 

Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange