WFOŚiGW w Krakowie na wydarzeniu: Krynica Forum 2023

WFOŚiGW w Krakowie na wydarzeniu: Krynica Forum 2023

14 września 2023 / Tomasz Mażuchowski

Krynica Zdrój stała się na kilka dni stolicą międzynarodowej debaty politycznej, społecznej i biznesowej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie także wyraźnie zaznaczył swoją obecność w tym wyjątkowym wydarzeniu.Krynica Forum 2023, wydarzenie o szerokim zasięgu i międzynarodowej randze, trwa od 13 do 15 września br. Właśnie tutaj zbiegają się najważniejsze wątki bieżących zdarzeń geopolitycznych oraz zjawisk dotykających mieszkańców naszego kontynentu. Na Krynicy koncentruje się uwaga nie tylko Polski, ale i wielu innych krajów Europy oraz świata. Forum odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który bierze udział w debatach, a wraz z Premierem Republiki Korei, Han Duck-soo, otworzył Forum Polsko-Koreańskie. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.


Jednym z istotnych paneli dyskusyjnych była debata odbywająca się pod hasłem: „Na straży środowiska. Jakie są najpoważniejsze wyzwania dla samorządów, jeśli chodzi o ochronę zasobów środowiska naturalnego?”. Uczestniczył w nim dr Kazimierz Koprowski, prezes zarządu WFOŚiGW w Krakowie. Towarzyszyli mu Robert Bylica, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Małopolskiego, Piotr Ziętara, Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa SA oraz Damian Sieber, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.


Fundusz, który w tym roku obchodzi swoje 30-lecie (i w ciągu trzech dekad wsparł najważniejsze inwestycje w regionie kwotą kilku miliardów złotych), na co dzień wspiera m.in. działania związane z zapewnianiem bezpieczeństwa ekologicznego i wieloaspektowej ochrony środowiska.


Hasło tegorocznej edycji Krynica Forum 2023 – „Empowering the Region” – wyraźnie podkreśla rolę regionów w kształtowaniu bezpieczeństwa mieszkańców kraju. Dotyczy ono nie tylko kwestii politycznych czy strategicznych, ale również środowiskowych. Rozmowa dotyczyła więc ochrony zasobów naturalnych, jakości powietrza, recyklingu zapobiegającego skażeniom środowiskowym czy roli edukacji ekologicznej. Ta ostatnia ma szczególne znaczenie w kontekście kształtowania postaw umożliwiających uzyskanie wysokiego poziomu niezależności energetycznej regionu i kraju poprzez programy termomodernizacyjne i klimatyczne, takie jak realizowany przez WFOŚiGW w Krakowie program „Czyste Powietrze”. Dużą rolę odgrywa również współpraca pomiędzy instytucjami wspierającymi a samorządami oraz wzajemne relacje samorządów nie tylko w aspekcie kooperacji inwestycyjnej.


Cieszymy się, że mogliśmy merytorycznie wesprzeć tak ważne wydarzenie i zachęcamy do śledzenia relacji z Krynica Forum 2023.

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj