Nowy program na Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

Nowy program na Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

23 czerwca 2026 / Alicja Guzik
Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski było okazją do rozmów poświęconych bezpieczeństwu energetycznemu, rozwojowi samorządów oraz nowoczesnym rozwiązaniom wspierającym realizację lokalnych inwestycji.

W wydarzeniu uczestniczył przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Piotr Skrzyniarz, Kierownik Zespołu Dotacji, zaprezentował Program Priorytetowy „Poprawa efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenach wiejskich”, przedstawiając możliwości wsparcia dla inwestycji realizowanych przez lokalne społeczności. Program ma przyczynić się do ograniczenia zużycia energii, poprawy jakości powietrza, zwiększenia komfortu cieplnego mieszkańców oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii. Ważnym elementem jest także likwidacja nieefektywnych źródeł ogrzewania wykorzystujących paliwa kopalne.
Więcej informacji o programie znaleźć można TUTAJ

Spotkanie stanowiło przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat działań wspierających rozwój małopolskich samorządów, efektywność energetyczną i budowanie bezpiecznych, nowoczesnych wspólnot lokalnych.

Fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram