Odpady pod ścisłą kontrolą! Drugi dzień poznańskich targów POL-ECO SYSTEM rozpoczety

Odpady pod ścisłą kontrolą! Drugi dzień poznańskich targów POL-ECO SYSTEM rozpoczety

10 października 2019 / Rusłana Krzemińska

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi.

Dzisiejszy dzień został uroczyście otwarty przez Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, który zainaugurował sesję „Zrównoważona gospodarka odpadami dla ludzi, zdrowia
i środowiska” panelem nt. ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach oraz kluczowych zmianach dla podniesienia efektywności systemu gospodarowania odpadami. Od 1 stycznia 2020 roku ruszy baza danych odpadowych. Tym samym przewóz odpadów nie będących zarejestrowanymi w bazie będzie nielegalny. W najbliższym czasie Ministerstwo Środowiska przewiduje przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń, które obejmą ponad 2 tys. osób.

O rozszerzonej odpowiedzialności producentów i systemie kaucyjnym i ich wpływie na poprawę środowiska opowiadał Sławomir Mazurek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange