#OjcowskiParkNarodowy

#OjcowskiParkNarodowy

26 stycznia 2024 / Katarzyna Błachut

Ostatnio pisaliśmy o 𝐍𝐀𝐉𝐬𝐭𝐚𝐫𝐬𝐳𝐲𝐦 Parku Narodowym w Polsce, dzisiaj postaramy się zachęcić do odwiedzenia 𝐍𝐀𝐉𝐦𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞𝐠𝐨 polskiego Parku Narodowego, który również znajduje się w Małopolsce.

Rajsko i jurajsko czyli mowa oczywiście o Ojcowskim Parku Narodowym 👌
Nie masz czasu i ochoty na długie podróżowanie, ale chcesz odpocząć w ciszy i na świeżym powietrzu od codziennych spraw przez kilka godzin ❓
Bardzo dobrym pomysłem dla osób preferujących lokalną turystykę jest Ojcowski Park Narodowy i to dla nich kilka ciekawostek:
📍 na terenie OPN znajdują się m.in. popularna Maczuga Herkulesa, wapienny ostaniec o pionowych ścianach mający 25 m wysokości oraz Brama Krakowska będąca naturalną bramą skalną zbudowaną z 15-metrowych bloków jurajskich wapieni.
📍 Ojcowski Park Narodowy leży na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej gdzie to tej pory odkryto ponad 1900 jaskiń! Do najdłuższych należą chociażby jaskinia Łokietka, Ciemna czy Zbójecka.
📍 1500 ha lasów, ok. 1000 gatunków roślin naczyniowych, ponad 230 gatunków mchów.
📍 Około 11 tys. gatunków zwierząt. Wśród typowych dla tego terenu należy wyróżnić szczególnie nietoperze.

📍 OPN rozciąga się również wzdłuż Szlaku Orlich Gniazd oraz Jurajskiego Rowerowego Szlaku Orlich Gniazd.

Ojcowski Park Narodowy to 𝟐𝟏𝟒𝟓,𝟔𝟐 hektarów baśniowej natury, ciszy i spokoju, czystego powietrza oraz pięknych krajobrazów.

Grafika przedstawia zdjęcie Ojcowskiego Parku Narodowego oraz logo WFOŚiGW w Krakowie
Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj