Oszczędzamy energię – tworzymy dobry klimat!

Oszczędzamy energię – tworzymy dobry klimat!

18 października 2022 / Tomasz Mażuchowski

Umiejętność oszczędzania zawsze stanowiła dowód rozwagi i perspektywicznego myślenia. Obecnie jest też aktem dbałości o środowisko naturalne, wyrazem troski o klimat, którego zmiany już odczuwamy, a także metodą przeciwdziałania doświadczanym przez cały świat utrudnieniom w dostępie do paliw energetycznych.

Warto więc oszczędzać i podczas zakupów, i w trakcie podróży, jak również w ramach codziennej eksploatacji urządzeń, których użycie wpływa na intensywność wykorzystania zasobów energetycznych. Bo te pozornie drobne oszczędności mogą okazać się bardzo ważne w wielu aspektach. Nie tylko wpłyną na ograniczenie kosztów utrzymania, ale i skutkować będą niższą emisją szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń.

Jak więc oszczędzać mądrze, rozważnie i efektywnie? Korzystając z podpowiedzi przygotowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mamy dla Państwa kilka(naście) cennych podpowiedzi. Warto z nich korzystać każdego dnia. Warto je poznać i uczynić elementem codziennej praktyki. Finalnie przynoszą bowiem same korzyści, na każdym kroku i w każdej ważnej sprawie. Bo co by nie powiedzieć, bliskie nam sprawy bytowe i pozornie odległe środowiskowe – są równie ważne dla teraźniejszości i dla przyszłości naszej oraz naszych następców.

Zapraszamy zatem do lektury i… zachęcamy do skorzystania z zaprezentowanych pomysłów! Więcej informacji na temat metod skutecznego oszczędzania zasobów energetycznych znajdą Państwo tutaj (prosimy kliknąć w ten link).

 
 
 

 

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj