Otwarcie ścieżki edukacyjnej w ogrodzie dla motyli

Otwarcie ścieżki edukacyjnej w ogrodzie dla motyli

11 czerwca 2018 / Beata Wójcik

W dniu 8 czerwca 2018 r. w parku Zielony Jar w Krakowie na Wzgórzach Krzesławickich odbył się Festyn Ekologiczny z okazji Dnia Ochrony Środowiska. Imprezie towarzyszyło uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej w ogrodzie dla motyli utworzonym przy szkole Podstawowej nr 129 w Krakowie. Ścieżka edukacyjna to doskonałe miejsce do prowadzenia warsztatów, zielonych lekcji czy spacerów edukacyjnych. Tu młodzi ludzie będą mogli poznać interesujące informacje ekologiczno-przyrodnicze, które dadzą nową, atrakcyjną możliwość odbycia fascynujących lekcji oraz miłego spędzenia czasu wśród otaczającej zieleni. Ścieżka to również miejsce, które posłuży do wzmacniania więzi w lokalnej społeczności oraz integracji dzieci i młodzieży poprzez organizowane pikniki ekologiczne.

Utworzenie ścieżki zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj