Pierwsze szkolenia kandydatów na Energetyków Gminnych za nami

Pierwsze szkolenia kandydatów na Energetyków Gminnych za nami

29 listopada 2018 / Katarzyna Bryzek

W dniach 19-21.11 oraz 26-28.11.2018 r. Doradcy Energetyczni z WFOŚiGW w Krakowie przeprowadzili pierwszy cykl szkoleń skierowanych do kandydatów na Energetyków Gminnych. W szkoleniach wzięło udział 26 osób z województwa małopolskiego, które uzyskały rekomendacje władz gminnych.

Uczestnicy szkolenia uzyskali wiedzę z zakresu efektywności energetycznej, gospodarki niskoemisyjnej oraz odnawialnych źródeł energii, co pozwoli rozpoznać obszary, w których możliwa jest redukcja zużycia energii, wygenerowanie oszczędności oraz ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Na spotkaniach omawiane były również możliwości uzyskania wsparcia finansowego na realizację tego typu inwestycji oraz uwarunkowania prawne związane z obowiązkami i działaniami gmin.

Szkolenie zostało sfinansowane ze środków Uni Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Oś Priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, Poddziałanie 1.3.3.

Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w Szkoleniu dla kandydatów na Energetyków Gminnych.

 

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange