Pierwsze umowy w ramach programu Bezpieczny Strażak już podpisane!

Pierwsze umowy w ramach programu Bezpieczny Strażak już podpisane!

24 maja 2023 / Tomasz Mażuchowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Białce Tatrzańskiej zyskała środki finansowe na nowy sprzęt wspierający działania ratowniczo-gaśnicze oraz patrolowe. Umowa w tej sprawie zawarta została 22 maja br., a z reprezentującym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie prezesem zarządu, Kazimierzem Koprowskim, podpisali ją przedstawiciele dofinansowanej jednostki strażackiej.

Podpisanie umowy na zakup wyposażenia z OSP Białka Tatrzańska

Zakup pojazdu terenowego (quad 6×6) zrealizowany zostanie m.in. dzięki wsparciu uzyskanemu przez jednostkę z programu pn. „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – Bezpieczny Strażak”. Quad będzie nie tylko wyjątkowo mobilny w trudnych warunkach terenowych, może również zostać wyposażony w gąsienice śniegowe, które bywają niezbędne na zasypanych śniegiem drogach, co zimą w górach zdarza się nierzadko.

WFOŚiGW w Krakowie realizuje kilka cennych projektów wsparcia aktywności ekologicznej ochotniczych straży pożarnych. Część z nich to programy własne, jak „Bezpieczny Strażak”, „Mały Strażak” czy „Małopolskie Remizy”. Towarzyszą im także wspierane przez krakowski WFOŚiGW programy ogólnopolskie, których funkcjonowanie zapewnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj