Podsumowanie konferencji pn. „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce”

Podsumowanie konferencji pn. „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce”

19 grudnia 2019 / Katarzyna Bryzek

W dniach 9 -11 grudnia 2019 r. w Hotelu  BELVEDERE w Zakopanem odbył się cykl spotkań w ramach konferencji pn. „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach projektu pn.: „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”  (poddziałanie 1.3.3 POIiŚ na lata 2014-2020), przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, TAURON  oraz Geotermii Podhalańskiej S.A.

W pierwszym dniu mieliśmy przyjemność powitać parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów i gmin województwa małopolskiego z Marszałkiem Województwa Małopolskiego, Panem Witoldem Kozłowskim na czele, Prezesa NFOŚiGW oraz WFOŚiGW i doradców energetycznych z całej Polski, a także przedstawicieli instytucji nagrodzonych w ramach konkursu z zakresu edukacji ekologicznej.

Po uroczystej Gali otwarcia i wręczeniu wyróżnień w ramach edukacji ekologicznej, wykład inauguracyjny pt.: “Przewietrzanie i redukcja smogu na obszarach zurbanizowanych”, wygłosił prof. dr hab. inż Andrzej Flaga.  Następnie Anna Trudzik – Kierownik Wydziału Projektu Doradztwa Energetycznego z NFOŚiGW zaprezentowała “Podsumowanie działań w ramach PDE na rzecz czystego powietrza.”

W drugim dniu odbyła się konferencja regionalna pn.”Instrumenty realizacji wymagań uchwał antysmogowych w Małopolsce” skierowana do zaproszonych przedstawicieli samorządów z Małopolski. Zgromadzonych gości, przywitał Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Pan Kazimierz Koprowski. Konferencja była poświęcona ochronie powietrza atmosferycznego, efektywności energetycznej oraz elektromobilności.

Wśród naszych prelegentów byli:

Tomasz Pietrusiak – Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Sprawozdawczości i Opłat,

dr inż. Stanisław Tokarski – Centrum Energetyki AGH, Główny Instytut Górnictwa w Katowicach,

Piotr Hałoń – Kierownik Biura Sprzedaży Centralnej TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.,

Waldemar Jemioła – Dyrektor ds.Majątku Oświetleniowego TAURON Dystrybucja Serwis S.A.,

dr hab. inż. arch. Marcin Furtak, prof. PK – Politechnika Krakowska,

Sabina Paciorek – Przedstawiciel Urzędu Miasta Skawina,

Artur Kalicki – Dyrektor Projektów ds. Elektromobilności Magenta Grupa Tauron Sp. z o.o., Marcin Wierzbicki – Dyrektor Projektów Carsharing Magenta Grupa Tauron Sp. z o.o., Wojciech  Ignacok – Prezes Zarządu Geotermia Podhalańska S.A.,

Grzegorz Ratter – Prezes Zarządu MPEC Sp. z o.o.  Nowy Targ,

Anna Trudzik – Kierownik  Wydziału Projektu  Doradztwa Energetycznego – NFOŚiGW,  Justyna Jesionek – Kierownik Zespołu Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Krakowie, Andrzej Wiktorowicz – Przedstawiciel NFOŚiGW w Warszawie,

Mariusz Sałęga –  Doradca Energetyczny WFOŚiGW w Krakowie.

Ostatni dzień zakończył się omówieniem planów Projektu Doradztwa Energetycznego na kolejne lata oraz wizytą studyjną w Geotermii Podhalańskiej.

Wszystkim uczestnikom naszej konferencji serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu .

Prezentacje z konferencji dostępne są poniżej:

Projekt Doradztwa Energetycznego

Uchwały antysmogowe w województwie małopolskim – efekty wdrażania i plany na przyszłość

Taryfy antysmogowe 

Doświadczenia z wdrażania Pilotażowego Programu Stop Smog na obszarze Miasta i Gminy Skawina

Energia geotermalna – sposobem na niskoemisyjne ciepłownictwo

Ciepłownictwo na Podhalu na przykładzie Miasta Nowy Targ

Współpraca Doradców Energetycznych zatrudnionych w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego z Ekodoradcami Projektu LIFE

Źródła finansowania inwestycji dla realizacji wymagań uchwał antysmogowych w Małopolsce cz.I

Źródła finansowania inwestycji dla realizacji wymagań uchwał antysmogowych w Małopolsce cz.II

Autor zdjęć: Walery Sitnicki

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange