Ranking Gmin w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze

Ranking Gmin w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze

28 czerwca 2024 / Piotr Janowski

Informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zakończył już prace nad Rankingiem i wyłonił najbardziej aktywne Gminy zaangażowane w Program Priorytetowy Czyste Powietrze.

W rankingu ujęte zostało 2162 gminy, które przystąpiły na podstawie porozumienia do Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Z tego grona teraz aż 657 gmin z najlepszymi wynikami może otrzymać do 30 tys. zł. NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Krakwie od pięciu lat współpracuje z gminami, które otrzymują finansowanie na utworzenie i prowadzenie gminnych punktów konsultacyjno‐informacyjnych oraz wynagrodzenie za złożone wnioski.

 

Jak wskazuje ranking, trzy pierwsze miejsca w obecnym zestawieniu najbardziej zaangażowanych gmin należą do: gminy Adamówka z woj. podkarpackiego (165 wniosków o dotację przy 1022 budynkach jednorodzinnych w całej gminie), miasta Kowal z woj. kujawsko‐pomorskiego (136 wniosków przy 849 domach) oraz gminy Górno z woj. świętokrzyskiego (550 wniosków przy 3642 domach). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają kolejno: miasto Kolno (woj. podlaskie), gminy – Radzanów (woj. mazowieckie), Opatów (woj. śląskie), Lutocin (woj. mazowieckie), Koniusza (woj. małopolskie) oraz miasta – Lipno (woj. kujawsko‐pomorskie) i Grajewo (woj. podlaskie).

 

Wszystkim Gminom szczerze gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów w realizacji tak ważnego Programu jakim jest Program Priorytetowy Czyste Powietrze!

 

Więcej informacji nt. rankingu znajdą Państwo na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/partnerzy/gminy/ranking-gmin

 

Już teraz zachęcamy do zapoznania się pełnym rankingiem oraz dokumentacją:

Ranking Gmin

Porozumienie (wzór) w sprawie bonusu dla najbardziej aktywnych gmin

Porozumienie – zał. nr 1 Wzór wniosku o wypłatę środków z wzorami załączników

Porozumienie – zał. nr 2 Wymagania i koszty kwalifikowane 

Porozumienie – zał. nr 3 Oświadczenie gmin dot. rozliczenia podatku VAT

 

UWAGA: Informacja nt. terminu podpisania Porozumień, z Gminami które zostały wyłonione w konkursie, zostaną przekazane odrębnym komunikatem.

Facebook Twitter Youtube LinkedIn Instagram

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj