Spotkanie z okazji 130-lecia OSP Tyniec

Spotkanie z okazji 130-lecia OSP Tyniec

9 września 2021 / Mateusz Młyński

W dniu 4 września 2021 r. na stadionie sportowym miała miejsce uroczystość z okazji 130-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyńcu. 

W trakcie obchodów nastąpiło także uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodów bojowych.  Jeden z pojazdów został sfinansowany ze środków WFOŚiGW w Krakowie oraz NFOŚiGW w Warszawie. Nowy wóz to średni samochód pożarniczy marki Iveco. Poza tym, że auto jest nowoczesne i dobrze wyposażone to do tego jeszcze ekologiczne. Spełnia bowiem wymagania europejskiej normy emisji spalin Euro 6. Włączony do jednostki bojowy samochód, stanowić będzie istotne wzmocnienie potencjału ratowniczego jednostki, a tym samym realnie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na terenie działania OSP Tyniec oraz sąsiednich miejscowości.

Dofinansowanie w wysokości 260.000,00 zł(w tym: 100.000,00 zł ze środków WFOŚiGW w Krakowie oraz 160.000,00 zł ze środków NFOŚiGW) w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” zostało przekazane OSP w ramach umowy dotacji na zadanie pn.: „Współfinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Tyniec”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie reprezentował Dyrektor Departamentu Pożyczek i Dotacji Pan Robert Bażela, który na ręce Prezesa OSP w Tyńcu – Pana Marka Sobieraja, złożył pamiątkowy ryngraf oraz gratulacje wieloletniej służby, jak i zakupu średniego samochodu pożarniczego ze współudziałem środków Wojewódzkiego Funduszu i NFOŚiGW.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange