Szkolenia pracowników OPS

Szkolenia pracowników OPS

12 czerwca 2019 / Katarzyna Bryzek

Doradcy Energetyczni Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w dniach 22.05.2019 r. oraz 10.06.2019 r. przeprowadzili szkolenia dla pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, w których wzięło udział 93 przedstawicieli OPS z województwa małopolskiego.

Jest to kolejny cykl spotkań dla pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej realizowany w ramach Projektu pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.  Podstawą szkoleń jest Program  „Czyste Powietrze” przyjęty 17 kwietnia 2017 r. przez Radę Ministrów na wniosek Ministra Rozwoju i Finansów. Program w ramach jednego ze swoich działań zakłada włączenie pracowników socjalnych ośrodków pomocy społecznej w działania informacyjne w zakresie efektywnego wykorzystywania energii w domu/mieszkaniu, możliwości pozyskania środków na wymianę kotłów, uzyskanie dodatków energetycznych oraz środków pieniężnych na dofinansowanie ogrzania domów/mieszkań.

W poprzednim cyklu, trwającym od kwietnia 2018 r. do grudnia 2018 r. przeszkolono 212 osób.

Tematyka spotkań obejmuje zagadnienia związane z czystym powietrzem, termomodernizacją budynków mieszkalnych, sposobami ogrzewania w budynkach, odnawialnymi źródłami energii, racjonalnym wykorzystaniem energii elektrycznej i cieplnej oraz możliwościami finansowania zadań z ww. zakresu.

Poniżej zamieszczono linki do materiałów szkoleniowych:

  1. Informacja o szkoleniu. Prezentacja Projektu Doradztwa Energetycznego
  2. Poprawa jakości powietrza – aspekty ochrony środowiska – uwarunkowania prawne
  3. Termomodernizacja budynków mieszkalnych
  4. Sposoby ogrzewania budynków i podgrzewania ciepłej wody użytkowej
  5. Racjonalne wykorzystanie energii cieplnej i elektrycznej: Przykłady złych i dobrych praktyk w zakresie zaopatrzenia w ciepło oraz zużycia energii
  6. Racjonalne wykorzystanie energii cieplnej i elektrycznej: Dane na fakturach za energię elektryczną oraz zmiana operatora
  7. Możliwości dofinansowania przedsięwzięć w zakresie EE i OZE w budownictwie: oferty dla osób fizycznych

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange