WFOŚiGW w Krakowie pomaga małopolskim szpitalom

WFOŚiGW w Krakowie pomaga małopolskim szpitalom

18 listopada 2022 / Tomasz Mażuchowski

0,4 mln zł otrzymają łącznie małopolskie szpitale, które wzięły udział w programie finansującym unieszkodliwianie skażonych odpadów medycznych. Większość z nich już efektywnie wykorzystuje pozyskane środki.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wsparł sześć jednostek w regionie w ramach programu pomagającego ograniczać koszty związane z zebraniem, transportem i unieszkodliwieniem potencjalnie groźnych odpadów medycznych. Skorzystały z niego jednostki umiejscowione w Krakowie, Tarnowie, Myślenicach, Chrzanowie oraz Oświęcimiu, które poprawnie i terminowo złożyły wnioski o dofinansowanie. Za sprawą programu zabezpieczone zostaje przedostawanie się do środowiska materiałów potencjalnie szkodliwych – zarówno dla zdrowia ludzi, jak i całego ekosystemu. Ekologiczna wartość działania współistnieje więc z innymi cennymi wartościami społecznymi.

Jednostki, które współtworzą listę dofinansowanych placówek to: Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie (Szpital Uniwersytecki w Krakowie), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie, Szpital Powiatowy w Chrzanowie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj