Wojewódzki etap Bitew Regionów: byliśmy z Wami!

Wojewódzki etap Bitew Regionów: byliśmy z Wami!

21 listopada 2022 / Tomasz Mażuchowski

Wojewódzki etap „Bitwy Regionów”, organizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, wygrało Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie. Kolejny tryumf Mistrzyniom Kuchni i liderkom lokalnych społeczności przyniosła potrawa znana każdemu (choć nie przez każdego równie mistrzowsko przygotowywana): knedle ze śliwkami. 😊 Spotkanie i konkurs w Karniowicach (Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego), w którym uczestniczyło 16 KGW z regionu, stanowiło kolejny tłumnie odwiedzany piknik, podczas którego wiele instytucji propagowało zasady bezpieczeństwa, ochrony środowiska, oszczędnego i racjonalnego wykorzystania zasobów energetycznych oraz nowoczesnych form produkcji rolnej.

Nie zabrakło więc także stoiska, na którym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie promował programy „Czyste Powietrze”, „Czyste Powietrze Plus”, JAWOR 2, „Ciepłe Mieszkanie”. A wraz z nimi wiele innych programów wsparcia mieszkańców regionu w zabiegach o lepszy klimat i ekologiczny, przyjazny naturze sposób codziennego funkcjonowania.

Tego roku WFOŚiGW w Krakowie gościł ze swoim stoiskiem na dziesiątkach wydarzeń w całej Małopolsce. Ale trwająca przez wiele miesięcy VII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” jest wśród nich wyjątkowa: do przyjaznej rywalizacji zgłosiło się bowiem niemal 3,2 tys. KGW z całej Polski! Ponad 2,5 tys. kół wzięło udział w powiatowych eliminacjach, a 227 z nich zakwalifikowało się do etapów regionalnych. Przed zwyciężczyniami tej części konkursu jeszcze grudniowe spotkanie ogólnopolskie. 😊

 

Warto podkreślić, że Koła Gospodyń Wiejskich zrzeszają najbardziej aktywne członkinie lokalnych społeczności (coraz częściej towarzyszą im również mężczyźni). Nierzadko to one budują fundamenty pod pożądane lokalne zmiany społeczne, to do nich zwraca się o pomoc w realizacji wielu cennych przedsięwzięć. Wszystkim Paniom z KGW należy się więc ogromny szacunek, wielkie brawa i pełen podziwu ukłon za wybitną aktywność! 😊

          

          

      

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj