Debata na temat suszy i zapobiegania zmianom klimatycznym

Debata na temat suszy i zapobiegania zmianom klimatycznym

3 sierpnia 2022 / Tomasz Mażuchowski

Temat suszy wydaje się wciąż zbyt odległy w naszym klimacie. Ale nie trzeba być szczególnie uważnym obserwatorem, by dostrzec zmiany klimatyczne, których już wyraziście doświadczamy w ostatnich latach. Jak istotne są one dla nas – dziś i w niedalekiej przyszłości? Jakie mogą przynieść konsekwencje oraz jakie już przyniosły? W jaki sposób susza powoli wdziera się w naszą codzienność? Niepostrzeżenie dla tych, którzy nie doświadczają bezpośrednich efektów jej oddziaływania, ale niekiedy wręcz dramatycznie dla ludzi, którzy każdą suchą porę roku obliczają na koszt straconych plonów…

Wszystkie te tematy stanowiły zaledwie drobną część obszernej rozmowy, która odbyła się dzięki redakcji „Dziennik Polski”, a w której uczestniczyło grono ekspertów środowiskowych, w tym Robert Bażela, dyrektor departamentu pożyczek i dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Zapraszamy Państwa, szczególnie tych zainteresowanych tematyką środowiskową, do przeczytania materiału, który jest naprawdę cennym podsumowaniem obecnej sytuacji klimatycznej. Nie w odległej lub nieokreślonej przestrzeni „całego świata”, lecz precyzyjnie w naszym regionie, w Małopolsce. Bo wszystko, o czym mówią uczestnicy rozmowy – rozgrywa się tuż obok nas. Czy jesteśmy tego świadomi…?

 

Debata: Czy Małopolsce grozi susza?

Przeczytaj, przemyśl – zdecyduj, co robić

„Dziennik Polski” (treść debaty): Susza rozwija się w Krakowie i Małopolsce po cichu, niczym rak. Wielu mieszkańcom regionu, w tym rolnikom już dziś brakuje wody. Co robić?

„Gazeta Krakowska” (dodatek specjalny): Susza. Co po suszy? Skutki suszy w Krakowie i Małopolsce. Ty też możesz im zapobiec! Co się stanie, jeśli nie zrobimy nic?

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj