Konkurs „Edukacja ekologiczna” rozstrzygnięty

Konkurs „Edukacja ekologiczna” rozstrzygnięty

16 marca 2018 / wfosAdmin

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie właśnie rozstrzygnął konkurs „Edukacja ekologiczna”. To Program Priorytetowy, ogłaszany co roku, którego celem jest propagowanie ochrony środowiska poprzez edukację ekologiczną.

Organizacje pozarządowe oraz inne podmioty mogą otrzymać dofinansowanie m.in. na zajęcia, warsztaty, wycieczki edukacyjne, szkolenia, konkursy ekologiczne, turnieje wiedzy ekologicznej, olimpiady, ścieżki przyrodnicze, kampanie informacyjno-edukacyjne, akcje, happeningi, festiwale, publikacje, materiały edukacyjne, artykuły, audycje radiowe, programy telewizyjne oraz inne działania.

Dla Funduszu to ważny program, gdyż jego odbiorcami są przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież objęta obowiązkiem szkolnym, czyli te grupy społeczne, które w przyszłości będą kształtować politykę ekologiczną w naszym kraju, czy regionie.  Istotnym jest więc kształtowanie  ich świadomości ekologicznej już teraz.

W ramach Programu do Funduszu wpłynęło 77 wniosków na łączną kwotę 3.017.153,97 zł. Pula środków przeznaczonych natomiast  na ten cel wynosiła 1.000.000,00 zł.  Wyniki konkursu można zobaczyć na: https://www.wfos.krakow.pl/wyniki-konkursu-z-zakresu-edukacji-ekologicznej/.

Dziękujemy za udział w konkursie i jednocześnie informujemy, że podmioty, które nie otrzymały dofinansowania w ramach Konkursu, mogą ubiegać się o środki finansowe w tzw. naborze ciągłym wniosków na zadania nieinwestycyjne, zgodnie z obowiązującymi „Zasadami finansowania zadań ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie”.

Nabór wniosków trwa do 30 marca 2018 r.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange