Uwaga!! Program PONE – edycja 2018, alokacja środków

Uwaga!! Program PONE – edycja 2018, alokacja środków

4 maja 2018 / Bartłomiej Widła

Ochrona powietrza atmosferycznego stanowi jedno z priorytetowych zadań Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i jest realizowana poprzez dofinansowanie licznych zadań związanych z likwidacją niskiej emisji na terenie województwa małopolskiego. W związku z powyższym WFOŚiGW w Krakowie rokrocznie przeznacza znaczne środki finansowe w postaci dotacji oraz preferencyjnej pożyczki na zadania związane z ograniczeniem niskiej emisji. Tylko w latach 2011-2017 Wojewódzki Fundusz w ramach realizowanych programów udzielił 406 mln zł dofinansowania w postaci dotacji oraz preferencyjnych pożyczek na inwestycje w tym zakresie.

W roku 2018 w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” do Wojewódzkiego Funduszu wpłynęły 83 wnioski na łączną kwotę dofinansowania w formie dotacji oraz preferencyjnej pożyczki w wysokości ok. 20 mln zł. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie ze strony Jednostek Samorządu Terytorialnego, Programem związanym z wymianą kotłów i palenisk węglowych na inne źródła ekologiczne, Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Krakowie ustaliła alokację środków na rok 2018 w formie dotacji – 10 mln zł.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange