Wsparcie dla służb medycznych w czasach epidemii koronawirusa – dofinansowanie na utylizację skażonych odpadów medycznych

Wsparcie dla służb medycznych w czasach epidemii koronawirusa – dofinansowanie na utylizację skażonych odpadów medycznych

30 marca 2021 / Anna Krakowska-Ostrowska

30 marca (wtorek) 2021 roku odbył się briefing prasowy  wojewody małopolskiego, pana Łukasza Kmity na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie małopolskim oraz działań administracji w walce z epidemią koronawirusa w Małopolsce. W konferencji uczestniczył także Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

Dajemy z siebie wszystko. Doskonałym przykładem konstruktywnego wsparcia w walce z epidemią jest deklaracja WFOŚ o przekazaniu szpitalom tymczasowym środków na wywóz odpadów. Razem szukamy rozwiązań, bo razem jesteśmy silniejsi – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Rada Nadzorcza i Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podjęły decyzję o przeznaczeniu kwoty 300 tys. złotych na utylizację skażonych, pocovidowych odpadów medycznych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, jesteśmy przygotowani, aby wydzielić dodatkową pulę środków, ograniczając koszty własne funkcjonowania Funduszu. To wsparcie dla szpitali tymczasowych uzyskało pełną aprobatę ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska – podsumował prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

Więcej szczegołów w zakładce Program unieszkodliwiania odpadów medycznych

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję

Zaktualizowaliśmy politykę prywatności.

Przejdź i przeczytaj
Secured By miniOrange